Salon Dekoracji okien – dekoracje okienne Warszawa

rolety na oknach

Zasłony czy rolety? Które dekoracje okienne są najlepsze dla twojego mieszkania?

W dekoracji domu diabeł tkwi w szczegółach, dlatego też tak ważne jest właściwe dobranie dodatków, do których zaliczają się także dekoracje okienne. Zasłony, rolety, żaluzje czy klasyczne firany pasują do różnego rodzaju wnętrz, choć nierzadko warto je ze sobą łączyć, aby uzyskać niepowtarzalny klimat. Jaka zatem dekoracja okienna będzie najlepsza dla twojego mieszkania?

Mnogość dekoracji okiennych, jaka jest na rynku, może wprowadzić zamieszanie – podobają nam się różne rzeczy, a gusta z czasem zmieniają – ale to akurat dobrze, bo dzięki temu wprowadzenie zmian do wnętrz jest znacznie przyjemniejsze. Dzisiaj skupimy się na dekoracjach okiennych – jakie wybrać, by nadać wnętrzom niepowtarzalnego charakteru?

Zasłony czy rolety, czyli dekoracje okienne w twoich wnętrzach

Zastanawiasz się, czy wybrać do swojego domu zasłony czy rolety? A może jedno i drugie? Przecież każde pomieszczenie może wyglądać inaczej i być urządzone w innym duchu! Zarówno zasłony, jak i rolety mogą pasować do wnętrz tak surowych i nowoczesnych, jak i ciepłych i rustykalnych.

W przypadku wyboru zasłon oraz rolet warto rozważyć ich kolorystykę, a także pozostałe dodatki, które znajdują się we wnętrzu. Bardzo ważne są w tym wypadku tekstylia – to właśnie one mogą komponować się z dekoracjami okiennymi lub mocno od nich odstawać.

Zasłony – do jakiego rodzaju wnętrz?

Zasłony wprowadzają do wnętrz bardzo dużo ciepła – nic dziwnego, że kojarzą się przede wszystkim z wnętrzami rustykalnymi. Ale doskonale komponują się również z nowoczesną aranżacją oraz ze stylem glamour – wiele zależy po prostu od tego, jakich materiałów oraz kolorystyki użyjemy.

Wzory ludowe, ciepłe beże oraz brązy to doskonały dodatek do folkowego wystroju. Ciemne – grafitowe oraz granatowe zasłony podkreślą natomiast surowość i nowoczesność. Styl skandynawski uwielbia natomiast jasne szarości oraz zimną biel. Do glamour warto natomiast wybrać zasłony ciężkie, satynowe lub welurowe, które podkreślą błysk i blichtr.

Nowoczesne rolety – nie tylko w nowoczesnych wnętrzach

Rolety przez wiele lat kojarzyły się głównie ze stylem biurowym – zimnym oraz ponurym. Tymczasem design rolet przeszedł ogromną rewolucję i stanowi równie atrakcyjny i uniwersalny dodatek do wnętrz, jak znane i powszechne zasłony.

Rolety rzymskie również świetnie komponują się we wnętrzach boho oraz folkowych, a kuchni i salonowi nadadzą nowoczesności. Z powodzeniem można stosować je zarówno w połączeniu z dekoracjami tradycyjnymi i ciepłymi, jak i nowoczesnym.

Rolety czy zasłony – pojedynek gigantów

Zarówno zasłony, jak i rolety mają swoich wielbicieli i przeciwników. Warto jednak pamiętać nie tylko o ich walorach dekoracyjnych, ale też i użytkowych. Dekoracje okienne mają bowiem również drugą funkcję, czyli ochronę przed wścibskimi spojrzeniami oraz przed słońcem.

W przypadku pomieszczeń zlokalizowanych na poddaszu, zdecydowanie lepszym wyborem będą rolety – trudno bowiem o właściwy i dobry montaż zasłon w przypadku okien dachowych. Odpowiednio dobrane materiały i kolorystyka nie wykluczają jednakże wykorzystania obu dekoracji okiennych na różne okna.

Podobne