Salon Dekoracji okien – dekoracje okienne Warszawa

Co jest teraz modne w oknach?

Dekoracje okienne oprócz walorów estetycznych pełnią także funkcję praktycznej ochrony przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, ale też i przed owadami. Zmieniające się z roku na rok trendy sprawiają, że czasem trudno nam zdecydować się, co powinno się w nich znaleźć. Z naszą pomocą podjęcie decyzji będzie znacznie prostsze!

Moda ma wpływ nie tylko na zawartość naszej szafy, ale również na nasze wnętrza. Trendy dotyczą zarówno tekstyliów na łóżkach, dodatków do kwiatów, ale też i dekoracji okiennej. Jak wiadomo, to co pojawia się na wybiegach, nie zawsze wpisuje się w nasze indywidualne gusta. Jak zatem dobrać dekoracje okienne do swoich potrzeb, a jednocześnie wpisując się w obowiązujące kanony aranżacyjne?

Żaluzje, firany czy zasłony, a może rolety?

Wybór dekoracji okiennych jest naprawdę bardzo szeroki. Zalicza się do nich tak klasyczne firany, folkowe zazdrostki, ale też i zasłony czy żaluzje i rolety. Wybór powinien zależeć nie tylko od trendów w katalogach, ale przede wszystkim od potrzeb i ogólnego stylu wnętrza.

Nowoczesne wnętrza dobrze współgrają z żaluzjami oraz roletami – tego typu dekoracja okienna idealnie pasuje również do małych wnętrz, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Nie bez powodu to właśnie rolety rzymskie od wielu lat świecą triumfy w każdym salonie – są eleganckie, zajmują mało miejsca i przede wszystkim można je dopasować do każdego rodzaju wnętrz. Firany z kolei to wspaniałe wykończenie wnętrz rustykalnych, gdzie tego typu drobne dodatki nadają przysłowiowego ciepła. Zasłony to zaś uniwersalny dodatek – kocha je minimalizm, przepych, ale też i styl wiejski czy angielski, jak i loftowy.

Modne dekoracje okienne

Trendy w aranżacji wnętrz dotyczą przede wszystkim kolorystyki. Butelkowa zieleń, szarości, ale też i beże i brązy od wielu lat są obecne w wielu dodatkach do wnętrz. Decydując się na dobór zasłon warto jednak zwrócić przede wszystkim uwagę na to, aby pasowały do całego wnętrza – modne to przede wszystkim stylowe, a w tym wypadku każdy szczegół ma znaczenie.

Żaluzje również mogą nadać wnętrzom niepowtarzalnego charakteru – ażurowa dekoracja okien chroni bowiem nie tylko przed ciekawskimi spojrzeniami i ostrym słońcem, ale przede wszystkim zdobi parapety, szczególnie te, które pełne są egzotycznych kwiatów.

Jak dobierać modne dekoracje okienne?

Decydując się na aranżacje okien, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, jakie są nasze potrzeby – czy jest to ochrona przed słońcem, ciekawskimi spojrzeniami, czy może delikatna dekoracja, która podkreśli klimat wnętrza.

Dopiero po wstępnym zarysie warto sięgnąć po idealne rozwiązanie, które nada wnętrzu charakteru, a nam pozwoli odpocząć w przepięknie urządzonym salonie lub wypocząć w sypialni bez narażenia na nagłe i mocne słoneczne promienie.

Podobne