Salon Dekoracji okien – dekoracje okienne Warszawa

Bezpieczne karnisze dziecięce – co warto wiedzieć przed zakupem?

Bezpieczeństwo malucha jest ważne dla każdego rodzica. Nie bez powodu zabezpieczamy w tym okresie gniazdka, narożniki mebli oraz staramy się usunąć z jego drogi każde niebezpieczeństwo. Ale to, co może być zagrożeniem dla życia dziecka nie zawsze zlokalizowane jest na wysokości jego głowy – czasem przymocowane jest do sufitu, jak na przykład karnisze.

Uczące się chodzić i raczkujące maluchy są niezwykle ciekawskie – chętnie wsadzają do buzi różne przedmioty, ale też i ciągną, na przykład za zasłony. Ale niebezpieczeństwo związane z karniszem dotyczy też nieco starszych dzieci, bo przecież żadna zabawa w chowanego nie może odbyć się bez dobrej skrytki za zasłoną. Jakie karnisze wybrać, aby nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia dziecka?

Bezpieczne karnisze, czyli jakie?

Aby karnisze spełniały normy bezpieczeństwa muszą być wykonane z odpowiednich materiałów. Do pokoju dziecięcego lepiej jest postawić na karnisze wykonane z lekkich tworzyw sztucznych, które w razie upadku nie zrobią dziecku krzywdy.

Drugą kwestią jest ich design – karnisze dziecięce nie powinny posiadać rzeźbień czy wystających elementów, które w przypadku upadku mogłyby uderzyć dziecko na przykład w głowę czy w twarz.

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę są mocowania. Mimo, że maluch nie ma aż tak dużo siły, jak dorosły, bardzo często pociąga za zasłony, które może przygnieść nawet całym swoim ciałem podczas zabawy, a taka siła może doprowadzić do ich wyrwania ze ściany.

Dekoracje okienne w pokoju dziecięcym

Karnisze dziecięce muszą zatem spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa, aby w przypadku nieszczęśliwego wypadku nie mieć negatywnego wpływu na zdrowie dziecka. Ale odpowiedni design związany jest nie tylko z bezpieczeństwem, ale również z całą aranżacją przestrzeni.

Dekoracje okienne w pokoju malucha powinny być delikatne, pastelowe, a do takich zasłon nie pasują ciężkie, metalowe i zdobione karnisze. W takim wypadku mniej znaczy więcej, dzięki czemu to, co w zasłonach najładniejsze bez problemu może zostać wydobyte by sprawić maluchowi dużo radości.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem karniszy dziecięcych?

Materiały, prosty design oraz dobre mocowanie to podstawa. Warto jednak również przed zakupem karniszy dziecięcych zapoznać się z opiniami o producencie i wybrać te produkty, które są już sprawdzone. W przypadku mebli oraz dodatków do pokoików dziecięcych nie powinniśmy sięgać po niesprawdzone firmy, a raczej skupić się na tych, które mają swoją ofertę dostosowaną także do potrzeb dzieci.

Postawienie na sprawdzonego producenta jest znacznie lepszym wyborem, szczególnie że w grę wchodzi tu nie tylko piękna aranżacja, ale przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo malucha. Kupując karnisz do pokoju dziecięcego wyszukaj producentów karniszy dziecięcych – sprawdzone marki to zdecydowanie lepszy wybór!

Podobne