Salon Dekoracji okien – dekoracje okienne Warszawa

Jakie żaluzje? Drewniane czy aluminiowe?

Na rynku dostępnych jest wiele systemów zaciemniających. Możemy wybierać spośród zasłon, rolet czy żaluzji. Mimo to, nawet wśród żaluzji występują różne rodzaje – przede wszystkim drewniane i aluminiowe. Które będą lepsze?

Zarówno żaluzje drewniane, jak i aluminiowe cieszą się sporym powodzeniem wśród klientów. Idealnie zacieniają okno, chroniąc przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów oraz przed palącym słońcem. Są też eleganckim dodatkiem do wnętrz – ale które sprawdzą się lepiej i są bardziej wytrzymałe?

Żaluzje aluminiowe – klasyka, która nie wychodzi z mody

Żaluzje aluminiowe od lat są jedynymi z najczęściej wybieranych. Nie bez powodu – są łatwe w utrzymaniu czystości i przede wszystkim dobrze pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i minimalistycznych. Doskonale sprawdzają się też w roli osłony przed palącym słońcem.

Żaluzje aluminiowe bez problemu można wyczyścić wykorzystując do tego specjalne ściereczki lub szczotki, co sprawia że długo wyglądają jak nowe.

Drewniane żaluzje – nie tylko moda, ale i trwałość!

Od kilku lat na rynku dostępne są żaluzje drewniane oraz bambusowe. Są nie tylko niezwykle eleganckie, ale też i bardzo trwałe. Są chętnie wybierane do wnętrz rustykalnych i naturalistycznych, ponieważ dobrze komponują się z drewnianymi i naturalnymi dodatkami – uzupełniają styl boho, szczególnie że egzotyczne kwiaty we wnętrzach mają doskonałe warunki do wzrostu.

Żaluzje drewniane czyści się podobnie, jak te aluminiowe – wystarczy wykorzystać do tego ściereczkę lub specjalną szczotkę, która nie uszkodzi pojedynczych lameli.

Jak dobierać żaluzje do wnętrz?

Żaluzje warto dobierać do rodzaju wnętrz – drewniane oraz bambusowe świetnie wpiszą się w styl japoński, w którym tego typu dekoracje okienne wykorzystuje się stosunkowo często, także jako przesłonę do oddzielenia stref w pomieszczeniach.

Aluminiowe to natomiast wspaniały dodatek do surowych wnętrz loftowych oraz minimalistycznych z nutą futuryzmu. Tego typu dekoracja okienna świetnie wpisze się także we wnętrzach retro, urządzonych w duchu kolorowych lat 80.

Zarówno żaluzje aluminiowe, jak i drewniane doskonale sprawdzą się w roli osłony przed palącym słońcem i spojrzeniami sąsiadów. Warto dopasować je po prostu do stylu wnętrza, aby cieszyć się komfortem o każdej porze dnia i nocy. Gwarantujemy również, że ich praktyczność sprawi że żaluzje w oknach już na zawsze w nich pozostaną, bo to jedna z najlepszych form zacienienia.

Podobne