Salon Dekoracji okien – dekoracje okienne Warszawa

Jak ozdobić okno bez firanek?

Firanki są dość specyficzną dekoracją okienną, która nie wpisuje się w każde gusta. Części z nas kojarzą się ze starymi, babcinymi wnętrzami, których nie chcemy przenosić do nowoczesnych aranżacji. Dla innych jest to również zbędny dodatek, który nie spełnia swojej funkcji. Jednak okno bez właściwych dekoracji traci swój urok – czy można zatem ozdobić go w inny sposób, aby nadać wnętrzom uroku?

Wybór dekoracji okiennych jest naprawdę szeroki, dlatego też bez problemu klasyczne firanki możemy zastąpić innym rozwiązaniem, które nie tylko doskonale spełni swoją funkcje osłony, ale jednocześnie w delikatny sposób wykończy wnętrze.

Zasłony – ponadczasowa klasyka do każdego wnętrza

Najprostszym, a zarazem niezwykle urokliwym rozwiązaniem w przypadku dekoracji okiennych są klasyczne zasłony. Mogą być półprzezroczyste wprowadzając do wnętrz rozproszone światło, albo zaciemniające, które znacznie ułatwią relaks, szczególnie w upalne dni.

Zasłony są tym rodzajem dekoracji ściennych, które łatwo dopasować do różnego rodzaju wnętrz – odpowiednio dobrana kolorystyka podkreśli bowiem zarówno wnętrza nowoczesne i minimalistyczne, jak i te rustykalne. Miłośnicy stylu angielskiego z kolei docenią kwieciste wzory, które wprowadzą do aranżacji ożywienie i przysłowiowe ciepło.

Rolety i żaluzje – dodatek do małych i nowoczesnych wnętrz

Od wielu lat triumfy na salonach świecą rolety rzymskie – popularność ta w żadnym stopniu nie dziwi, gdyż jest to uniwersalny dodatek do każdego rodzaju wnętrz. Nadają ciepła lub podkreślają minimalizm – wszystko zależy od wykorzystanej kolorystyki. Ten rodzaj dekoracji ściennych doskonale pasuje również do małych pomieszczeń, w których każdy centymetr jest na wagę złota.

Innym, dość uniwersalnym rozwiązaniem są żaluzje, które wspaniale prezentują się w ramach okiennych. Choć są nowoczesne, świetnie współgrają z wnętrzami wiejskimi, szczególnie gdy są otoczone kwiatami.

Czy zatem da się ozdobić okna nie wykorzystując do tego klasycznych firanek? Odpowiedź brzmi – TAK! Warto wybierać różne dekoracje okienne dopasowując je nie tylko do swoich potrzeb i gustu, ale i do ogólnej aranżacji wnętrz. Nie w każdym pomieszczeniu musimy zastosować to samo rozwiązanie – inne dodatki możemy dobrać do sypialni, w której zależy nam przede wszystkim na komforcie snu, a inne do salonu, w którym chcemy swobodnie odpocząć na kanapie. Nic nie stoi też na przeszkodzie by połączyć firanki z zasłonami czy roletami, a ten duet wcale nie musi nawiązywać do mody sprzed kilku dekad.

Podobne