Salon Dekoracji okien – dekoracje okienne Warszawa

Plisy czy rolety? Co wybrać?

Obecnie wybór systemów dekoracji i osłony okien jest tak szeroki, iż z łatwością możemy znaleźć rozwiązanie, które będzie idealnie pasowało do naszego wnętrza – tak pod względem estetycznym, jak i użytkowym. Bardzo dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się plisy.

Plisy nazywane również roletami plisowanymi to rodzaj osłony okiennej montowanej wewnątrz pomieszczenia. Kształtem przypominają harmonijkę, którą możemy dowolnie zwijać i rozwijać zasłaniając i odsłaniający tym samym wybrany fragment okna. Podczas gdy rolety umożliwiają nam osłonięcie okna od góry do dołu, plisy dają możliwość osłonięcia szyby od dołu do góry, od góry do dołu, a także po środku. To sprawia, że doskonale sprawdzają się przede wszystkim do osłony okien w pomieszczeniach zlokalizowanych na niższych kondygnacjach budynków oraz wszędzie tam, gdzie chcemy uzyskać większą swobodę zarządzania ilością promieniowania słonecznego wpadającego do pomieszczenia z zewnątrz. Co w takim razie wybrać? Uniwersalne plisy czy tradycyjne rolety?

Gdzie najlepiej sprawdzą się rolety?

Rolety z pewnością sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zależy nam na systemie osłon okiennych typu dzień-noc. Plisy nie posiadają tej funkcji, w związku z powyższym nie do końca sprawdzają się jako alternatywa dla firan czy zasłon. Rolety dzień-noc pozwalają natomiast całkowicie zrezygnować z firan, jednocześnie skutecznie oddzielając wnętrze pomieszczenia od ciekawskich spojrzeń z zewnątrz. Gdzie jeszcze warto postawić na tradycyjne rolety?

Rolety bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku mieszkań usytułowanych w gęstej zabudowie wielorodzinnej, a więc tam, gdzie osłaniamy się nie tyle od spojrzeń przechodniów, ile sąsiadów mieszkających na wyższych kondygnacjach przeciwległych budynków.

Jakie są zalety plis?

Jeszcze nie tak dawno temu plisy były nieporównywalnie droższe od rolet, dlatego nie każdy mógł się na nie zdecydować. Obecnie plisy są dostępne w szerokiej ofercie produktów o zróżnicowanej jakości, dzięki czemu na gotową osłonę okienną w standardowym rozmiarze zapłacimy zaledwie kilkadziesiąt złotych. Istnieje również możliwość wykonania plisy na wymiar. Uniwersalny charakter osłony okiennej sprawia, że plisy wykonywane na wymiar doskonale komponują się we wszystkich typach pomieszczeń – od pomieszczeń mieszkalnych, aż po użytkowe. Plisy to także system odznaczający się bardzo kompaktową, minimalistyczną wręcz konstrukcją, która bardzo dobrze wpisuje się w koncepcję nowoczesnych wnętrz utrzymanych w stylu loftowym.

Podobne