Salon Dekoracji okien – dekoracje okienne Warszawa

Jakie zasłony wybrać do salonu?

Wybór zasłon do salonu powinien być uzależniony od aranżacji przestrzeni, a także architektury wnętrza. Popularne w ostatnim czasie zasłony welurowe doskonale sprawdzą się w przestronnych salonach i wysokich pomieszczeniach. Nie zdadzą jednak egzaminu w niewielkich salonach oraz wnętrzach utrzymanych w aranżacji loftowej. Na co zwrócić uwagę wybierając zasłony welurowe do salonu?

Zasłony welurowe do salonu

Zasłony welurowe wybieramy przede wszystkim dla ich efektu wizualnego. Ciężka tkanina opada kaskadami i rozlewa się na podłodze na wzór zasłon w dawnych rezydencjach. Aby uzyskać ten efekt musimy zwrócić uwagę na jakość tkaniny i prawidłowo oszacować wysokość zasłony. Zbyt krótka zasłona welurowa nie prezentuje się najlepiej. Dlatego jeśli chcemy uniknąć styku zasłony z podłogą lepiej wybrać inną, nieco lżejszą tkaninę.

Użytkownicy pokochali zasłony welurowe także ze względu na skuteczną osłonę okna. W praktyce wysokiej jakości zasłona skutecznie chroni pomieszczenie przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym w ciągu dnia oraz wzrokiem ciekawskich wieczorem. To dlatego zasłony welurowe są powszechnie wybierane do salonów z oknami wielkogabarytowymi i panoramicznymi.

Miękka welwetowa tkanina o aksamitnej strukturze posiada dodatkową właściwość – nie wymaga czasochłonnego prasowania. Zasłona jest gotowa do zawieszenia bezpośrednio po wyczyszczeniu. Nowoczesne zasłony welurowe można prać bez obaw o kurczenie się czy rozciąganie materiału, znacząco ułatwia utrzymanie dekoracji okna w czystości i sprawia, że system jest bezpieczny dla najmłodszych i nieuciążliwy dla alergików.

Zasłony z tiulu – alternatywa do niewielkiego salonu

W niewielkich pomieszczeniach doskonale sprawdzają się lekkie i delikatne dekoracje okien. Jednym z nich jest są zasłony  tiulowe. Ze względu na delikatny materiał zasłony tiulowe nie spełniają funkcji osłony okiennej, przy czym ograniczają ilość promieniowania słonecznego i w pewnym stopniu chronią domowników przed ciekawymi spojrzeniami z zewnątrz. Zasłony tiulowe oraz inne lekkie zasłony do salonu doskonale sprawdzają się zarówno w przestrzeniach utrzymanych w duchu stylu klasycznego, jak i bardziej nowoczesnych wnętrzach.

Podobne