Salon Dekoracji okien – dekoracje okienne Warszawa

Do jakiego wnętrza pasują rolety rzymskie?

Rolety rzymskie to niezwykle estetyczny i funkcjonalny system okienny, który pełni rolę dekoracyjną, jednocześnie umożliwiając ochronę wnętrza przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i spojrzeniami z zewnątrz. Prosta, a zarazem wdzięczna konstrukcja rolet rzymskich sprawia, iż ten konkretny system okienny doskonale sprawdza się praktycznie we wszystkich typach wnętrz – od wnętrz mieszkalnych, przez użytkowe, aż po wnętrza lokali gastronomicznych. Dodatkową zaletą rolet rzymskich jest łatwość utrzymania systemu w czystości – rolety doskonale nadają się do prania, a wykonane z wysokogatunkowych tkanin nie tracą kształtu ani koloru nawet po wielokrotnym czyszczeniu. Do jakiego wnętrza rolety rzymskie pasują najlepiej?

Ze względu na charakterystyczną konstrukcję rolety rzymskie stanowią doskonałą alternatywę dla firan. Doskonale prezentują się zarówno jako samodzielna dekoracja okna, jak i w kompozycji z zasłonami. W zależności od indywidualnych preferencji możemy wybrać proste rolety rzymskie lub bardziej dekoracyjne systemy z ozdobnymi lamówkami. W obu przypadkach uzyskamy rozwiązanie, które będzie stanowiło ozdobny, a zarazem funkcjonalny system okienny.

Rolety rzymskie w przestrzeni mieszkalnej

Rolety rzymskie cieszą się niezwykłą popularnością w przestrzeniach mieszkalnych. Mnogość wzorów i kolorów tkanin roletowych daje praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji systemu, co dodatkowo zwiększa jego zastosowanie w nowoczesnych wnętrzach odznaczających się prostotą i minimalizmem. Po względem funkcjonalnym rolety rzymskie pasują do każdego pomieszczenia – z ich pomocą można stworzyć elegancką i funkcjonalną osłonę okna kuchennego, barwną osłonę okna w pokoju dziecięcym, jak i romantyczną stylizację do sypialni. Jedynym ograniczeniem w tym aspekcie jest tak naprawdę nasza wyobraźnia, która podpowiada nam wybór kolorystyki oraz formę, w jaką chcielibyśmy, żeby układała się gotowa roleta rzymska. Rolety rzymskie są dostępne także w wariancie do zawieszenia na karnisz, dzięki czemu mogą być użytkowane zamiennie z tradycyjnymi firanami.

Podobne