Salon Dekoracji okien – dekoracje okienne Warszawa

pokój dziecięcy

Firany w pokoju dziecięcym – jakie wzory i kolory wybrać, aby stworzyć magiczną przestrzeń

Idealna aranżacja pokoju dziecięcego to wyzwanie dla wielu rodziców – przestrzeń musi bowiem być bezpieczna, przytulna, ale i angażująca. Dodatkowym utrudnieniem są dość często zmieniające się dziecięce upodobania – czy dekoracje okienne można zatem dopasować tak, aby spełniały wszystkie te punkty?

Jednego dnia maluch kocha dinozaury, podczas gdy następnego sięga po samochody, a kolejnego chce stworzyć ze swojego pokoju zamkową wierzę. Czasami trudno nadążyć za dziecięcym pragnieniami, dlatego też właściwa aranżacja przestrzeni nie należy do najłatwiejszych. Skupmy się dzisiaj na firanach, które nadają pokojowi odrobinę ciepła!

Dekoracje okienne do pokoju dziecięcego – na co zwrócić uwagę?

Zmysły dziecięce są bardzo narażone na przebodźcowanie, dlatego też to, co znajduje się w ich pokoju powinno być nieco stonowane. Na tej małej przestrzeni znajduje się dużo zabawek, które również stanowią dekoracje, jak na przykład pluszowe misie czy drewniane klocki. Aby dobrze je wyeksponować, warto postawić na neutralne kolory ścian – beże, błękity, szarości – lub na tapety 3D dla dzieci, na przykład na jednej ścianie, dzięki czemu wyznaczymy w naturalny sposób strefę zabawy.

Nie bez znaczenia pozostają również dekoracje okienne – aby stworzyć magiczną przestrzeń w pokoju dziecka najlepiej jest postawić na delikatne pastelowe kolory. Dzięki nim pokój będzie ciepły, słoneczny, a zmysły malucha nie zostaną przeciążone. Jest jeszcze jedna zaleta takich dekoracji okiennych, w których firany grają główną rolę!

Magia, którą pokocha twoje dziecko – dekoracje okienne inne niż wszystkie!

Stawiając na naturalne i jednorodne kolory możemy zmieniać aranżacje w pokoju dziecka każdego dnia dzięki przypinaniu do firan dekoracji, które aktualnie wpisują się w dziecięce gusta. Mogą to być również naklejki z ulubionymi bohaterami czy wycinanki, które wykonana dziecko.

Jednolity kolor firan i zasłon pozwala też na naukę malucha sezonowości – do firan można doczepić świąteczne dekoracje, kolorowe liście zebrane na jesiennym spacerze, czy wielkanocne króliczki prezentując tym samym radość płynącą z różnego rodzaju wydarzeń.

Wzory firan do pokoju dziecięcego

Firany w pokoju dziecięcym mogą być również wielokolorowe – w takim wypadku wzory najlepiej dobierać do pozostałych dodatków w pokoju, aby od samego początku uczyć malucha poczucia stylu i dobrego gustu. Młode księżniczki z pewnością pokochają delikatne różowe firany z kwiatami, podczas gdy chłopcy podróżujący w kosmosie docenią ciemnoszare lub granatowe firany uzupełnione o gwiazdki świecące w ciemności.

Dekoracje okienne to jednak nie tylko firany czy zasłony, ale również karnisze. Karnisze dziecięce powinny być proste i delikatne, aby nie wprowadzać więcej dodatkowych elementów do pokoju dziecięcego, ale też by zapewnić maluchowi pełne bezpieczeństwo.

Gusta dzieci zmieniają się bardzo szybko – wpływ na to ma nie tylko etap szybkiego dojrzewania, ale również moda, jaka panuje wśród rówieśników. Postacie z bajek, ale również i marzenia o podróżach w kosmos, księciu na białym koniu, sprawiają że każde dziecko chce aby przestrzeń, na której się bawi jak najlepiej oddawała jego aktualne pasje. Magiczną przestrzeń możemy stworzyć na wiele sposobów!

Podobne