Salon Dekoracji okien – dekoracje okienne Warszawa

zaluzje-drewniane

Żaluzje drewniane – czy warto je montować?

Wybór dekoracji okiennych może nas przyprawić o zawrót głowy – żaluzje, rolety, zasłony, czy klasyczne firany. Decyzja o zakupie powinna być zatem poprzedzona namysłem, które rozwiązanie najlepiej spełni nasze oczekiwania oraz będzie współgrać z pozostałymi elementami wyposażenia. Warto także poznać różnice pomiędzy nimi, bowiem nawet wśród samych żaluzji możemy spotkać się z ich wieloma odmianami!

Jeśli zastanawiasz się, czy żaluzje drewniane będą najlepszym rozwiązaniem dla twojego domu, dobrze trafiłeś, bowiem dzisiaj zajmiemy się właśnie nimi. Czy są lepsze od innych rodzajów żaluzji, a może nie pasują do każdego wnętrza?

Czy żaluzje drewniane pasują do każdego wnętrza?

Żaluzje drewniane wykonane są z naturalnego materiału, a zatem ich zastosowanie dekoracyjne jest dość szerokie. Doskonale współgrają z nowoczesnymi aranżacjami podkreślając ich surowy klimat, a jednocześnie nadając im ciepła. Są też doskonałą alternatywą dla klasycznych zasłon we wnętrzach rustykalnych czy boho – zawdzięczają to swojej barwie, jak i oczywiście materiałowi, z jakiego są wykonane.

Delikatność drewna sprawia, że żaluzje drewniane można stosować w różnych aranżacjach oraz w pomieszczeniach zarówno domowych, jak i biurowych, szczególnie jeśli zależy nam na podkreśleniu domowej i ciepłej atmosfery.

Czy żaluzje drewniane są lepsze od żaluzji bambusowych i aluminiowych?

Nie ma dobrych i złych żaluzji – każdy rodzaj przeznaczony jest do innego rodzaju pomieszczenia oraz do innej aranżacji. Na korzyść żaluzji aluminiowych przemawia znacznie większa gama kolorystyczna, podczas gdy żaluzje bambusowe doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.

Żaluzje drewniane są bardziej ponadczasowe, jednakże stosowanie ich w pomieszczeniach takich jak łazienka nie pozostanie bez wpływu na ich trwałość.

Czy żaluzje drewniane są trwałe?

W przypadku trwałości, żaluzje drewniane uważa się za jedne z najlepszych. Drewno jest materiałem bardzo odpornym na różne warunki, ale aby żaluzje zachowały swój piękny wygląd, niezwykle ważne jest także ich właściwa pielęgnacja.

Należy używać do tego odpowiednich środków oraz ściereczek czy szczotki, dzięki czemu nie zostaną uszkodzone listwy czy mocowania.

Czy warto montować żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane uważa się za jedne z bardziej estetycznych i uniwersalnych. Czy warto je zatem montować w domu? Wszystko zależy od naszych potrzeb, a także pomieszczeń, w jakich chcemy zamontować żaluzje, ale te wykonane z drewna zdecydowanie warto wziąć pod uwagę by cieszyć się dekoracją okienną ponadczasową i elegancką.

Podobne