Salon Dekoracji okien – dekoracje okienne Warszawa

jak_dobrac_moskitiere

Jak dobrać odpowiednią moskitierę do okna?

Moskitiera to skuteczne rozwiązanie, zapobiegające wlatywaniu owadów do wnętrza budynku. Kiedy na dworze robi się cieplej, a komary, muchy i osy stają się bardziej aktywne, coraz więcej osób myśli o zamontowaniu moskitiery. Zobaczmy, jak dobrać odpowiednią moskitierę do okna?

Co to jest moskitiera?

Moskitiera to rodzaj siatki lub materiału, montowanego najczęściej na oknach i oknie balkonowym w celu ochrony mieszkania przed owadami. Jeszcze kilka lat temu moskitiery spotykało się głównie w letnich kurortach, gdyż miały na celu zapewnić gościom pensjonatów komfort bez uciążliwych komarów. Aktualnie moskitiery bardzo często wybierane są do gospodarstw domowych i zakładów pracy.

Tradycyjne moskitiery występowały w postaci delikatnych zasłon z gęstej siatki, rozpiętej na ramce i mocowanej w otworze okiennym. Rozwój technologii oraz inwencja twórcza producentów sprawiły, że na rynku pojawiły się skuteczne i wygodne w użyciu rozwiązania, takie jak:

  • moskitiery drzwiowe: jak sama nazwa wskazuje, ten typ moskitiery najczęściej montuje się na drzwiach balkonowych lub drzwiach wejściowych. Ten typ przyjmuje najczęściej formę kurtyny wykonanej z drobnej siatki;
  • moskitiery plisowane: moskitiery plisowane są wyposażone w specjalny system składania, który pozwala na zwijanie i rozkładanie siatki. To sprawia, że są łatwe w obsłudze, a użytkownik może dostosować ich rozmiar do aktualnych potrzeb, zwijając je, gdy nie są potrzebne, lub rozwijając, gdy chcą zabezpieczyć okno czy drzwi;
  • moskitiery rolowane: moskitiery rolowane posiadają specjalny mechanizm, który umożliwia zwijanie siatki do specjalnej kasetki lub prowadnicy. To pozwala na łatwe otwieranie i zamykanie moskitiery w zależności od potrzeb.

Jak dobrać odpowiednią moskitierę?

Na rynku mamy dostępne różne rodzaje moskitier, a ich wybór powinien zależeć w najwyższym stopniu od indywidualnych upodobań. Moskitiery tradycyjne w dalszym ciągu stanowią popularny wybór, jednak coraz więcej osób sięga po bardziej nowoczesne i wygodniejsze rozwiązania. Jeżeli poszukujesz moskitiery na okno, możesz wybrać z dwóch innowacyjnych, opisanych wcześniej opcji: moskitiery plisowanej i moskitiery rolowanej. Każdy z tych rodzajów spełni rolę ochronną, zabezpieczając wnętrze mieszkania przed inwazją owadów. Dużą zaletą tych rodzajów moskitier jest wygodna możliwość zwinięcia siatki, gdy nie jest potrzebna. Dzięki temu w ciągu dnia, gdy aktywność insektów jest niewielka, możesz zwinąć moskitierę, zapewniając pełen dostęp światła do wnętrza. Wieczorem, kiedy pojawiają się komary i muchy, zasuwasz siatkę i możesz cieszyć się spokojnym wieczorem bez latających nad uchem owadów.

Moskitiery to skuteczne osłony okienne, które możesz wykorzystać w swoim domu lub mieszkaniu. Zanim jednak kupisz odpowiedni produkt, musisz dokładnie zmierzyć okno, aby mieć pewność, że wybrana siatka będzie do niego pasować. Możesz też zdecydować się na moskitierę na zamówienie. Przy takiej opcji doświadczony zespół wykona moskitierę specjalnie pod podane wymiary.

Podobne