Salon Dekoracji okien – dekoracje okienne Warszawa

Aranżacje okna balkonowego

Aranżacja okna balkonowego – co wybrać?

Okno balkonowe wyróżnia się dużym przeszkleniem, dlatego warto postawić na jego odpowiednią oprawę, aby móc nie tylko cieszyć się naturalnym światłem, płynącym ze słońca, ale też wprowadzić do pomieszczenia przytulną atmosferę i podkreślić styl całej aranżacji. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów na aranżację okna balkonowego.

Rolety i zasłony – osłony okienne w ciekawym stylu

Pierwszym krokiem podczas aranżacji okna balkonowego jest rozważenie, czy lepszym rozwiązaniem będą rolety, czy zasłony. Rolety są praktyczne i umożliwiają precyzyjną regulację światła wpadającego do pomieszczenia. Z drugiej strony, zasłony dodają przytulności i elegancji, nadając pomieszczeniu lekki charakter. Wybór zależy od indywidualnych preferencji i funkcji, jakie chcesz, by pełniły. Niektóre osoby decydują się na jedno i drugie rozwiązanie, wybierając rolety w celu zaciemnienia wnętrza i regulacji dostępu światła, a zasłony jako elementy ozdobne.

Firany na oknie balkonowym

Popularną dekoracją okna balkonowego jest długa firanka, która zakrywa prawie całe okno. Taka ozdoba jest niezwykle praktyczna, ponieważ zapewnia domownikom prywatność, a przy tym nie hamuje wpływającego do wnętrza światła. Do okna balkonowego najlepiej wybierać delikatne zwiewne firany, najlepiej wykonanymi na wymiar, aby dokładnie dopasowały się do rozmiarów okna.

Czym jeszcze można udekorować okno balkonowe?

Powyższe propozycje to najpopularniejsze opcje, pozwalające na dużą kreatywność w zakresie ozdoby okna balkonowego. Można jednak postawić także na nieco mniej popularne, ale nie mniej efektywne rozwiązania, takie jak:

  • żaluzje drewniane: jest to świetna opcja dla osób, ceniących naturalne akcenty i elegancki wystrój. Żaluzje drewniane znów wracają do łask, a ich szeroka dostępność w różnych wariantach kolorystycznych sprawia, że są chętnie wybierane jako dekoracja okna balkonowego we wnętrzach skandynawskich i klasycznych;
  • rolety rzymskie: jest to rozwiązanie łączące elegancję z funkcjonalnością. Dzięki swojemu charakterystycznemu systemowi podnoszenia, rolety te nadają wnętrzu wyjątkowego stylu. Rolety rzymskie dostępne są w różnych wzorach i kolorach, co pozwala na dopasowanie ich do każdego wystroju.

Dlaczego aranżacja okna balkonowego jest ważna?

Okno balkonowe to bardzo ważny element całego pomieszczenia, który skupia uwagę już przy pierwszym spojrzeniu. Odpowiednia aranżacja okna balkonowego może mieć więc znaczący wpływ na ogólny wygląd wnętrza. Zastosowanie stosownych zasłon, rolet czy żaluzji ma znaczenie, gdy chcesz nadać pomieszczeniu charakteru i wpłynąć na harmonijną kompozycję wraz z pozostałymi elementami wyposażenia i dekoracji.

Pamiętaj, że dekoracje okienne powinny być dobierane nie tylko pod względem estetycznym. Osłona okna pozwala na kontrolę dostępu światła naturalnego do wnętrza, warto więc stawiać na taką aranżację, która pozwoli odpowiednio pokój zaciemnić i umożliwi precyzyjną regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia.

Podobne