Salon Dekoracji okien – dekoracje okienne Warszawa

Jakie zasłony wybrać do sypialni?

Sypialnia to szczególne miejsce w domu – ma służyć przede wszystkim wypoczynkowi. Staramy się, aby było to miejsce komfortowe, przyjazne, ale jednocześnie prywatne. Nie brakuje tu pamiątek, dekoracji okiennych i dodatków, roślin które we właściwy sposób filtrują powietrze. Konieczne jest też zadbanie o właściwą ochronę przed słońcem, czyli odpowiednie zasłony.

Jakie powinny być zasłony w sypialni? Przede wszystkim pasujące do ogólnej aranżacji, dzięki czemu relaks i wypoczynek w takim miejscu będzie naprawdę wspaniały. Warto jednak zadbać też o aspekt praktyczny, do którego zalicza się odpowiednie zacienienie.

Zasłony do sypialni – na co zwrócić uwagę?

Zasłony w sypialni pełnią podwójną rolę – są rodzajem dekoracji, ale też i pomagają nam w odcięciu się od świata zewnętrznego, ukrywając nas przed oczami sąsiadów oraz światłem słonecznym. Nie bez powodu w sypialniach stosuje się przede wszystkim grube zasłony zaciemniające.

Zasłony zaciemniające odcinają dopływ światła słonecznego, wprowadzając do pomieszczenia mrok lub półmrok. Zależne jest to od materiału z jakiego zostały wykonane – niektóre materiały wprowadzają 90% zaciemnienie, podczas gdy inne zaledwie 50%. Warto zwrócić na to uwagę i dobrać taki prześwit, który najlepiej odpowiada naszym indywidualnym potrzebom.

Wzorzyste czy gładkie, czyli idealne zasłony do sypialni

Wzór i kolor zasłon jest kwestią bardzo indywidualną. Niektórzy wybierają monotonne wzory, gdyż dzięki temu łatwiej im się zrelaksować. Są i tacy, którzy świetnie czują się w otoczeniu mocnych wzorów i w dużej gamie kolorystycznej – oba rozwiązania są dobre, pod warunkiem że wpisują się w nasz gust.

Do sypialni, tak jak i do innych pomieszczeń, warto dobierać zasłony pasujące do całej aranżacji. Inne będą prezentować się idealnie w pomieszczeniach vintage, a w inne w stylu skandynawskim. Warto mieć na uwadze, że spójność w aranżacji wnętrz wpływa komfortowo na nasze samopoczucie, a tym samym wspomaga relaks.

Zasłony do sypialni powinny być po prostu dobrane do naszych potrzeb. Nowoczesne materiały na zasłony oraz rozwiązania pozwalają na wprowadzenie częściowego lub prawie całkowitego zaciemnienia, co docenią osoby, które lubią dłużej pospać – tego typu zasłony dobrze jest również zastosować w pokojach dziecięcych, bez obaw że maluch obudzi się wraz z pierwszym brzaskiem. Kolorystyka jest kwestią gustu – zasłony są jedynie dodatkiem, który może podkreślić charakter wnętrz lub być nawet ich główną ozdobą.

ub być nawet ich główną ozdobą.

Podobne