Salon Dekoracji okien – dekoracje okienne Warszawa

Czym zastąpić firanki?

Okna z firankami, choć te przez wiele lat były najpopularniejszym rodzajem osłon okiennych, są coraz rzadziej spotykane. Do nowoczesnych aranżacji zarówno domów, jak i mieszkań poszukuje się obecnie nieco innych rozwiązań. Bogactwo dostępnych możliwości w tymże zakresie jest ogromna. Dla osób, które chcą zastąpić firanki i w ich miejsce umieścić innego rodzaju osłonę, przygotowaliśmy kilka pomysłów cieszących się wysokim zainteresowaniem.

Rolety rzymskie

To rozwiązanie, które według wielu uznawane jest za największą konkurencję klasycznych firan. I nic w tym dziwnego, bowiem rolety rzymskie doskonale łączą swoją funkcję dekoracyjną z walorami użytkowymi. Pięknie dekorują okna, ponadto nadają wnętrzu ciepłego, przytulnego charakteru. Oferują obszerny wybór tkanin i wiele wariantów kolorystycznych, przez co łatwo jest znaleźć i dostosować wybrane rozwiązanie do swojego wnętrza.

Oprócz walorów estetycznych, rolety rzymskie kuszą także funkcjonalnością. Zapewniają pożądaną prywatność, chronią przed słońcem i skutecznie ograniczają nagrzewanie się pomieszczeń. Są niezwykle proste w obsłudze i łatwe w utrzymaniu czystości. Dzięki temu wykazują się też uniwersalnością zastosowania – mogą być bez obaw użytkowane nie tylko w przestrzeniach dziennych, ale też pokojach dziecięcych i sypialniach alergików.

Żaluzje

Doskonałą alternatywą dla firan mogą być także różnego rodzaju żaluzje. Najbardziej popularne są niezmiennie te aluminiowe, ale spotkać się można także z chętnie wybieranymi drewnianymi i bambusowymi. Każde z nich świetnie wpasowują się w aranżacje nowoczesnych wnętrz. W zależności od wybranego materiału mogą nadać pomieszczeniu eleganckiego, ciepłego lub przytulnego charakteru.

Podobnie jak w przypadku rolet, żaluzje również nie odbiegają w niczym swoimi walorami użytkowymi. Są trwałe, łatwe w utrzymaniu czystości, a dodatkowo niezwykle praktyczne. Systemy w nich zastosowane pozwalają nie tylko wygodne ustawianie wysokości, ale też przesuwanie pojedynczych lameli, a co za tym idzie – regulowanie natężenia światła wpadającego do wnętrza.

Plisy

Wymieniając alternatywy dla firan, nie mogliśmy pominąć efektownych plisów. To także bardzo nowoczesny sposób dekorowania okien. Modne, zróżnicowane pod względem rodzaju materiału i koloru tkaniny pozwalają na znalezienie optymalnego rozwiązania do każdego wnętrza. Od tradycyjnych rolet plisy różnią się przede wszystkim ułożeniem materiału tworzącym harmonijkę. Ponadto, pozwalają zasłaniać dowolną część szyby – można je zaciągnąć zarówno od góry, jak i również od dołu. Dzięki temu dają możliwość wpuszczenia nieco promieni słonecznych, a jednocześnie zapewniają pożądaną prywatność.

Podobne